Kanal İstanbul Projesi

Posted by on 26 Haziran 2018

KANAL İSTANBUL PROJESİ NEDİR

Kanal İstanbul Projesi İstanbul İlinin batı yakasında ikinci bir boğaz oluşturmak amacıyla ortaya çıkarılmış bir projedir. Bu proje Cumhuriyet Tarihinin en büyük kazı, inşa ve ıslah işlemlerinin barındırıldığı mega bir projedir.


Kanal İstanbul Projesi Güzergahı

KANAL İSTANBUL NEYİ AMAÇLAR

Kanal İstanbul Projesi amacı gereği ikinci bir boğaz ortaya çıkarılarak İstanbul boğazının gemi ve transport trafiğini rahatlatmayı öncelikli olarak amaçlar. Tabii bu projenin ortaya çıkması ile birlikte proje güzergahında bulunan atıl durumdaki milyonlarca metrekare büyüklüğündeki arazi aktif olarak şehre kazandırılacaktır. 

Fore kazık ve diğer geoteknik uygulamalar Teklif ve Bilgi için Mail : info@metabilgi.com Tel. : +90 850 969 7473
Fore kazık ve diğer geoteknik uygulamalar
Teklif ve Bilgi için Mail : info@metaforzemin.com Tel. : +90 850 969 7473

Kanal İstanbul Projesiyle birlikte proje güzergahında ve çevresinde birçok liman ve transport merkezi inşa edilecek, birçok bağlantı yolları demir ve karayolu güzergahları oluşturulacak, lojman park ve en önemlisi atıl olan bu büyük arazilerde şehirleşme başlayacak olup milyonlarca metrekare büyüklüğündeki arazi kente ve ülkemize kazandırılacaktır.

KANAL İSTANBUL PROJESİNDE ZEMİN İŞLERİ

Kanal İstanbul ülkemizin çılgın ve mega projesi olarak lanse edilmektedir. Bu büyük proje ilk etapta kazı ve ıslah ağırlıklı olarak başlayacaktır. 57 km uzunluğundaki güzergahta gerçekleştirilecek kazılar öncesinde zemin fore kazık ve jet grout uygulamalarıyla ıslah edilecek ve lokal olarak kazılar gerçekleştirilecektir. Bu ıslah çalışmaları ve istinat yapıları çevre yapıların zara görmesini engelleyerek kazının güvenli olarak gerçekleşmesini sağlayacaktır.

KANAL İSTANBUL PROJESİNDE FORE KAZIK UYGULAMALARI

Kanal İstanbul gibi kazı odaklı mega bir projenin en büyük iş kalemi elbette kazı ve zemin işleri olacaktır. Fore kazık uygulaması ve zemin ıslahı işleri (jet grout ve enjeksiyon) hafriyat işleri ile birlikte projenin en büyük kısmını oluşturmaktadır. Projenin neredeyse tün güzergahında heyelan önleme amaçlı farlı çap ve uzunluklarda fore kazık uygulaması gerçekleştirilmesi öngörülmektedir. Heyelan kazıkları genel olarak kayma kaması oluşturan veya kazı ile birlikte oluşturacağı varsayılan zeminlerde göçmeyi önlemek amacıyla uygulanan, kayma kamasının geometrisine göre birden fazla sıra ve palyeli olarak projelendirilebilen amaca yönelik fore kazık uygulamasıdır.

Fore kazık ve diğer geoteknik uygulamalar Teklif ve Bilgi için Mail : info@metabilgi.com Tel. : +90 850 969 7473
Fore kazık ve diğer geoteknik uygulamalar
Teklif ve Bilgi için Mail : info@metaforzemin.com Tel. : +90 850 969 7473

Kanal İstanbul ve diğer projeler dahilinde zemin mühendisliği ve geoteknik alanında tüm soru, görüş ve taleplerinizi aşağıda belirtilen iletişim bilgileri aracılığıyla uzman kadromuza iletebilirsiniz.

Metafor Zemin – Fore Kazık , Ankraj, Jet Grout, İksa Sistemleri Uygulaması
Metafor Zemin – Fore Kazık , Ankraj, Jet Grout, İksa Sistemleri Uygulaması
Metafor Zemin İnşaat San. ve Tic. Ltd. Şti.
Mecidiyeköy Yolu Cad. Şehit Ahmet Sk. No:4/77 Mecidiyeköy – Şişli / Istanbul
info@metaforzemin.com
T: +90 850 969 7473 ● F: +90 850 969 7473

Metafor Zemin İnşaat © 2017
Powered by Metafor Inc.