Bahçelievler Fore Kazık

Posted by on 12 Mart 2019

Bahçelievler bölgesi İstanbul ilimizin en nezih yerleşim bölgelerinden birisidir. İnsan sirkülasyonun az, uzun süre bu bölgede ikamet eden kişi oranının yüksek olduğu ve ticaret hacminin yüksek olduğu Bahçelievler İlçesi İstanbul’un değerli ilçeleri arasında yer almaktadır.

Bahçelievler ilçesi aynı anda ev sahipliği yaptığı tarihi binalar ve modern mimariye sahip yeni yapılarıyla mimari ve yapısal bir sentez sunmaktadır.

Bahçelievler ve civar bölgeleri ise son yıllarda yapılaşmaya başlayan ve hızla gelişen bölgeler arasındadır. Özellikle Merkez mahallesi son yıllarda yoğun inşaat yatırımlarına ev sahipliği yaparak adeta baştan yaratılmıştır.

Fore kazık ve diğer geoteknik uygulamalar Teklif ve Bilgi için Mail : info@metabilgi.com Tel. : +90 850 969 7473
Fore kazık ve diğer geoteknik uygulamalar
Teklif ve Bilgi için Mail : info@metaforzemin.com Tel. : +90 850 969 7473

Metro, metrobüs ve birçok otobüs hattının geçtiği Bahçelievler ulaşım açısından en cazip ve merkezi bölgeler arasında şüphesiz ilk sıralarda yer almaktadır.

info@metaforzemin.com

0850 969 7473

Bahçelievler, Mecidiyeköy ve Okmeydanı bölgelerinde planlanan yeni inşaat projeleri günümüz inşaat teknolojisi ve bölgenin jeoloji durumuna göre çok bodrumlu ve yüksek katlı olarak projelendirilmektedir.

Kentsel dönüşüm projeleri Bahçelievler İlçesi ve mahallelerinde birçok inşaat yatırımının ve inşai faaliyetlerinin artmasını sağlamıştır.

Bu nedenle birçok projede olduğu gibi Bahçelievler ve civar bölgelerindeki projelerde iksa sistemleri tasarlanmakta ve fore kazık, ankraj, zemin çivisi ve shotcrete gibi metodlarla teşkil edilmektedir.

Bahçelievler bölgesi çok geniş bir alana yayılmaktadır. Bu nedenler birçok mahallesi farklı jeoloji kesitleri ve katmanlar ihtiva etmektedir.

Fore kazık ve diğer geoteknik uygulamalar Teklif ve Bilgi için Mail : info@metabilgi.com Tel. : +90 850 969 7473
Fore kazık ve diğer geoteknik uygulamalar
Teklif ve Bilgi için Mail : info@metaforzemin.com Tel. : +90 850 969 7473

Sahil ve düşük kotlu kesimlerde bulunan kalın kumlu katmanlar, yüksek kesimlerde yerini kil birimlere bırakmaktadır.

Jeolojik profildeki bu farklılık ise iksa sistemi ve zemin mühendisliğinde farklı uygulama yöntemlerinin uygulanmasına neden olmaktadır.

Fore kazık ve ankrajlı iksa sistemleri Bahçelievler bölgesinde en çok uygulanan yöntemler arasındadır.

Ayrıca Bakınız : Derin Kazılarda İksa Sistemleri

Ayrıca Bahçelievler bölgesinde taşıma gücü yetersiz proje sahalarında yapısal yükleri sağlam birimlere iletmek amacıyla temel altı fore kazık uygulaması ve jet grout ile zemin ıslahı yöntemleri uygulanmaktadır.

Bahçelievler Fore Kazık Firmaları

Bahçelievler fore kazık ve zemin işleri yapan birçok firmaya ev sahipliği yapmaktadır.

Bahçelievler ve çevresinde hayata geçirilecek fore kazık, ankraj, jet grout gibi uygulamalar için Metafor Zemin firmamızdan teklif ve bilgi alabilirsiniz.

Metafor Zemin – Fore Kazık , Ankraj, Jet Grout, İksa Sistemleri Uygulaması
Metafor Zemin – Fore Kazık , Ankraj, Jet Grout, İksa Sistemleri Uygulaması

Bahçelievler fore kazık firmaları hakkında İstanbul genelinde fore kazık proje ve uygulama geliştiren birçok firma bulunmaktadır. Fakat bu firmalardan mühendislik bakış açısına sahip ve meslek etiği olan şirketlerle çalışmak en doğrusu olacaktır.


Ayrıca Bakınız : Metafor Zemin İletişim Sayfası


Bahçelievler fore kazık ve iksa sistemleri proje, uygulama teklifleriniz için:

Metafor Zemin İnşaat San. ve Tic. Ltd. Şti.
info@metaforzemin.com
T: +90 850 969 7473

Comments

Be the first to comment.

Leave a Reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Metafor Zemin İnşaat © 2017
Powered by Metafor Inc.