Çekmeköy Fore Kazık ve Geoteknik Uygulamaları

Posted by on 12 Mart 2019

Çekmeköy bölgesi İstanbul ilimizin eski yerleşim bölgelerinden birisidir. Devamlı ikamet eden hanelerin fazla, insan sirkülasyonunun nispeten az olduğu ve ticaret hacminin yüksek olduğu Çekmeköy İlçesi İstanbul’un en düzenli ve doğayla iç içe bölgelerindendir.

Çekmeköy bölgesi tarihi ve eski dönemlerden kalma birçok yapı ve binaya ev sahipliği yapmaktadır.

Fore kazık ve diğer geoteknik uygulamalar Teklif ve Bilgi için Mail : info@metabilgi.com Tel. : +90 850 969 7473
Fore kazık ve diğer geoteknik uygulamalar
Teklif ve Bilgi için Mail : info@metaforzemin.com Tel. : +90 850 969 7473

Çekmeköy, Polonezköy, Ömerli ve Sultanbeyli bölgeleri ise son yıllarda yapılaşmaya başlayan ve hızla gelişen bölgeler arasındadır. Özellikle Çekmeköy bölgesi son yıllarda yoğun inşaat yatırımlarına ev sahipliği yaparak adeta baştan yaratılmıştır.

Metro, metrobüs ve birçok otobüs hattının geçtiği Çekmeköy ulaşım açısından en cazip ve merkezi bölgeler arasında şüphesiz ilk sıralarda yer almaktadır.

info@metaforzemin.com

0850 969 7473

Çekmeköy, Polonezköy, Ömerli ve Sultanbeyli bölgelerinde planlanan yeni inşaat projeleri günümüz inşaat teknolojisi ve bölgenin jeoloji durumuna göre çok bodrumlu ve yüksek katlı olarak projelendirilmektedir.

Kentsel dönüşüm projeleri Çekmeköy İlçesi ve mahallelerinde birçok inşaat yatırımının ve inşai faaliyetlerinin artmasını sağlamıştır.

Bu nedenle birçok projede olduğu gibi Çekmeköy ve civar bölgelerindeki projelerde iksa sistemleri tasarlanmakta ve fore kazık, ankraj, zemin çivisi ve shotcrete gibi metotlarla teşkil edilmektedir.

Çekmeköy bölgesi çok geniş bir alana yayılmaktadır. Bu nedenler birçok mahallesi farklı jeoloji kesitleri ve katmanlar ihtiva etmektedir.

Fore kazık ve diğer geoteknik uygulamalar Teklif ve Bilgi için Mail : info@metabilgi.com Tel. : +90 850 969 7473
Fore kazık ve diğer geoteknik uygulamalar
Teklif ve Bilgi için Mail : info@metaforzemin.com Tel. : +90 850 969 7473

Çekmeköy genelinde üst katmanlar ince ve kalın kil birimlerden, daha alt kesimler ise ana kaya olarak kumtaşı ve kireçtaşı birimlere girmektedir.

Jeolojik profildeki bu farklılık ise iksa sistemi ve zemin mühendisliğinde farklı uygulama yöntemlerinin uygulanmasına neden olmaktadır.

Fore kazık ve ankrajlı iksa sistemleri Çekmeköy bölgesinde en çok uygulanan yöntemler arasındadır.

Ayrıca Bakınız : Derin Kazılarda İksa Sistemleri

Ayrıca Çekmeköy bölgesinde taşıma gücü yetersiz proje sahalarında yapısal yükleri sağlam birimlere iletmek amacıyla temel altı fore kazık uygulaması ve jet grout ile zemin ıslahı yöntemleri uygulanmaktadır.

Çekmeköy Fore Kazık Firmaları

Çekmeköy fore kazık ve zemin işleri yapan birçok firmaya ev sahipliği yapmaktadır.

Çekmeköy ve çevresinde hayata geçirilecek fore kazık, ankraj, jet grout gibi uygulamalar için Metafor Zemin firmamızdan teklif ve bilgi alabilirsiniz.

Metafor Zemin – Fore Kazık , Ankraj, Jet Grout, İksa Sistemleri Uygulaması
Metafor Zemin – Fore Kazık , Ankraj, Jet Grout, İksa Sistemleri Uygulaması

Çekmeköy fore kazık firmaları hakkında İstanbul genelinde fore kazık proje ve uygulama geliştiren birçok firma bulunmaktadır. Fakat bu firmalardan mühendislik bakış açısına sahip ve meslek etiği olan şirketlerle çalışmak en doğrusu olacaktır.


Ayrıca Bakınız : Metafor Zemin İletişim Sayfası


Çekmeköy fore kazık ve iksa sistemleri proje, uygulama teklifleriniz için:

Metafor Zemin İnşaat San. ve Tic. Ltd. Şti.
info@metaforzemin.com
T: +90 850 969 7473

Comments

Be the first to comment.

Leave a Reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Metafor Zemin İnşaat © 2017
Powered by Metafor Inc.