Eyüp ve Kemerburgaz Fore Kazık

Posted by on 11 Mart 2019

Eyüp bölgesi İstanbul ilimizin en eski yerleşim bölgelerinden birisidir. Geçmişi Bizans dönemi ve daha da öncesine dayanmaktadır.

Eyüp bölgesi tarihi ve eski dönemlerden kalma birçok yapı ve binaya ev sahipliği yapmaktadır.

Fore kazık ve diğer geoteknik uygulamalar Teklif ve Bilgi için Mail : info@metabilgi.com Tel. : +90 850 969 7473
Fore kazık ve diğer geoteknik uygulamalar
Teklif ve Bilgi için Mail : info@metaforzemin.com Tel. : +90 850 969 7473

Kemerburgaz ve Göktürk bölgeleri ise son yıllarda yapılaşmaya başlayan ve hızla gelişen bölgeler arasındadır. Özellikle Göktürk bölgesi son yıllarda yoğun inşaat yatırımlarına ev sahipliği yaparak adeta baştan yaratılmıştır.

Kağıthane metro hattının Kemerburgaz istasyonu inşaat çalışmaları Kemerburgaz merkezde devam etmektedir. İlerleyen yıllarda hizmete girecek olan Kemerburgaz Metro İstasyonu ile bölgede yeni birçok inşaat yatırımı hayata geçirilecektir.

İstanbul’un yeni parlayan yıldızları hiç şüphesiz Eyüp Belediyesine bağlı Kemerburgaz ve Göktürk mahalleleri olacaktır.

Eyüp, Kemerburgaz ve Göktürk bölgelerinde palnlanan yeni inşaat projeleri gününmüz inşaat teknolojisi ve bölgenin jeoloji durumuna göre çok bodrumlu ve yüksek katlı olarak projelendirilmektedir.

Bu nedenle birçok projede olduğu gibi Eyüp, Kemerburgaz ve Göktürk bölgelerindeki projelerde iksa sistemleri tasarlanmakta ve fore kazık, ankraj, zemin çivisi ve shotcrete gibi metodlarla teşkil edilmektedir.

Eyüp bölgesi ve Kemerburgaz – Göktürk gibi mahallelerinin jeolojileri birbirlerinden çok farklıdır.

Sahil ve düşük kotlu kesimlerde bulunan kalın kumlu katmanlar, yüksek kesimlerde yerini kil birimlere bırakmaktadır.

Jeolojik profildeki bu farklılık ise iksa sistemi ve zemin mühendisliğinde farklı uygulama yöntemlerinin uygulanmasına neden olmaktadır.

Fore kazık ve ankrajlı iksa sistemleri Eyüp bölgesinde en çok uygulanan yöntemler arasındadır.

Ayrıca Bakınız : Derin Kazılarda İksa Sistemleri

Ayrıca Eyüp bölgesinde taşıma gücü yetersiz proje sahalarında yapısal yükleri sağlam birimlere iletmek amacıyla temel altı fore kazık uygulaması ve jet grout ile zemin ıslahı yöntemleri uygulanmaktadır.

Eyüp Fore Kazık Firmaları

Eyüp fore kazık ve zemin işleri yapan birçok firmaya ev sahipliği yapmaktadır. Fakat Eyüp İstanbul geneline bakıldığında daha çok küçük çaplı ve düşük kapasiteli firmaların bulunduğu görülmektedir.

Eyüp’te hayata geçirilecek fore kazık, ankraj, jet grout gibi uygulamalar için Metafor Zemin firmamızdan teklif ve bilgi alabilirsiniz.

Metafor Zemin – Fore Kazık , Ankraj, Jet Grout, İksa Sistemleri Uygulaması
Metafor Zemin – Fore Kazık , Ankraj, Jet Grout, İksa Sistemleri Uygulaması

Eyüp fore kazık firmaları hakkında İstanbul genelinde fore kazık proje ve uygulama geliştiren birçok firma bulunmaktadır. Fakat bu firmalardan mühendislik bakış açısına sahip ve meslek etiği olan şirketlerle çalışmak en doğrusu olacaktır.


Ayrıca Bakınız : Metafor Zemin İletişim Sayfası


Eyüp fore kazık ve iksa sistemleri proje, uygulama teklifleriniz için:

Metafor Zemin İnşaat San. ve Tic. Ltd. Şti.
info@metaforzemin.com
T: +90 850 969 7473

Comments

Be the first to comment.

Leave a Reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Metafor Zemin İnşaat © 2017
Powered by Metafor Inc.