istanbul fore kazık

Posted by on 16 Ekim 2015

İSTANBUL İLİ VE ÇEVRESİNDE GERÇEKLEŞTİRİLEN FORE KAZIK UYGULAMALARI

Fore Kazık : Taşıma gücü yetersiz bulunan ve/veya kendini tutamayan kohezyonsuz zeminlerde yapı yüklerini sağlam zemin/kaya seviyelerine iletmet için (temel altı kazık imalatı) veya iksa kazıları gibi derin kazıların güvenle yapılabilmesi için yapılan uygulamadır.

fore kazik metafor zemin 3
Fotoğraf : İstanbul Fore Kazık Uygulaması

İstanbul ilinin sahil kesimleri başta olmak üzere çoğu bölgesinin zemin profili çok katlı yapıların inşası için yeterli taşıma gücüne sahip değildir. Bu durum yapı yüklerini sağlam tabakalara aktarmaya yarayan temel altı fore kazık uygulamalarının İstanbul ilinde hat safhada uygulanmasına neden olmuştur.

Bunun yanı sıra kohezyonsuz zemin profili sergileyen birçok bölgede kazık destek ve istinat yapısı ana elemanı olarak iksa kazıkları imal edilmektedir. Özellikle İstanbul merkezli birçok firma fore kazık uygulaması yapmaktadır. Fakat çok küçük bir kesim bu önemli uygulamaya mühendislik bakış açısını, güvenilirlik ilkesini ve iş ahlakını dahil etmektedir. Finansal kaynakların ileriye yönelik borçlandırma taktiğiyle (leasing) makine alımları kolaylaşmış, mühendislikle uzaktan yakından alakası olmayan birçok şahıs bu durumdan faydalanarak zemin sektörünü adeta bir ticarethane haline getirmiştir.

Apaçık ortada ki bu önemli mühendislik uygulaması mutlaka geoteknik, jeoloji ve inşaat mühendislerinin ortak çalışması ile planlanmalı ve uygulanmalıdır.

Fore kazık ve diğer geoteknik uygulamalar Teklif ve Bilgi için Mail : info@metabilgi.com Tel. : +90 850 969 7473
Fore kazık ve diğer geoteknik uygulamalar
Teklif ve Bilgi için Mail : info@metaforzemin.com Tel. : +90 850 969 7473

Bizler Metafor Zemin olarak sektörel hakimiyetimizin yanı sıra sahip olduğumuz uzman kadromuzla mühendislik parametrelerinden asla ödün vermeden inşaat sektörünün bu önemli uygulamasını hayata geçirmekteyiz. Zemin mühendisli ve geoteknik alanlarında proje, uygulama ve danışmanlık hizmeti sunan firmamızdan teklif almak için iletişim sayfası aracılığıyla bizlere ulaşabilirsiniz.

METAFORZEMİN
info@metaforzemin.com
Merkez Ofis Tel. : 0850 969 7473
+90 530 141 30 69 , +90 544 715 80 27

Metafor Zemin
Fotoğraf: İstanbul Fore Kazık Uygulaması

METAFORZEMİN kurumsal yapısına göz atın.

METAFORZEMİN makine parkına göz atın.Fore Kazık Uygulaması hakkında dış kaynaklar.

İstanbul ilinde firmamız tarafından başarı ile hayata geçirilen fore kazık uygulamasından fotoğraflar.

istanbulda fore kazık, , istanbul kazık firmaları, istanbul fore kazık, fore kazık istanbul yapan firma, istanbul fore kazık fiyatları, istanbul temel altı fore kazık, istanbul fore kazık fiyatları, istanbudal fore kazık birim fiyatları, on çimento,

İstanbul’da Gerçekleştirilen fore kazık, ankraj ve jet grout uygulamaları.

Fore kazık, ankraj, jet grout gibi uygulamalar, zemin mühendisliği ve geoteknik alanında proje ve danışmanlık hizmetleri almak için info@metaforzemin.com mail adresi ve 0850 969 7473 telefon numarasıyla iletişime geçebilirsiniz.

Fore kazık ve diğer geoteknik uygulamalar Teklif ve Bilgi için Mail : info@metabilgi.com Tel. : +90 850 969 7473
Fore kazık ve diğer geoteknik uygulamalar
Teklif ve Bilgi için Mail : info@metaforzemin.com Tel. : +90 850 969 7473

Metafor Zemin İnşaat © 2017
Powered by Metafor Inc.