Jet Grout Uygulaması

Posted by on 7 Ekim 2016

Jet Grouting, tecrübe edilerek karar verilmiş parametreler doğrultusunda santrallerde hazırlanan stabilizerin zemine yüksek basınç ile enjekte edilerek düşeyde dairesel çekme işlemi ile kolon oluşturulması işidir.

Uygulama delgi ve enjeksiyon aşamalarından oluşur. Delgi aşamasında uygulamaya uygun olarak seçilen modern delici makineler üzerinde bulunan delgi tahkimatı ile projede belirtilen derinliğe kadar inmekte ardından enjeksiyon aşamasına geçilmektedir. Projede sunulan parametreler doğrultusunda su, çimento ve gerektiğinde yardımcı katkı malzemeleri kullanılarak santrallerde hazırlanan stabilizer uygulama parametrelerinde belirlenen basınçla zemine enjekte edilmekte ve delgi takımı parametreler ile belirlenen çekme hızı ve devir sayısı dikkate alınarak rotasyonel hareket ile taban kotundan üst kota doğru hareket etmektedir.

Jet Grouting Uygulama Yöntemi

Öncelikle yüksek mühendislik tecrubesi ve kabiliyeti gerektiren bu uygulama yalnızca mühendis firmalar tarafından gerçekleştirilmelidir. Günümüzde birçok mühendislik uygulamasında olduğu gibi jet grout uygulamaları da hiçbir mühendislik bilgisi ve altyapısı olmayan sözde mühendislik firmaları tarafından tamamen ticarileştirilmiş ve bu durum uzun vadede çok daha kötü sonuçlara yol açabilmektedir.

Yüksek mühendislik bilgisi ve kabiliyeti gerektiren jet grout uygulaması METAFORZEMİN tarafından dünya standartlarında gerçekleştirilmektedir. Ülkemizin birçok bölgesinde gerçekleştirdiğimiz jet grout uygulaması ile edinilen tecrübe, yüksek donanımlı teknik ekip ve modern makine parkımız ile gerçekleştirdiğimiz projelerimiz hakkında bilgi almak için bizimle iletişime geçebilirsiniz. 

Comments

Be the first to comment.

Leave a Reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Metafor Zemin İnşaat © 2017
Powered by Metafor Inc.